Anasayfa / Teknoloji / Tek Elle Kullanılabilen Akıllı Şişe Açacağı

Tek Elle Kullanılabilen Akıllı Şişe Açacağı

Alkollü/alkolsüz birçok içecek klasik yöntem ile sıkıştırılarak kapaklanır. Kapağı açmak bazıları için oldukça güçtür. Bu girişim hayata geçerse durum eğlenceli bir hal alacak!

Bu eylemi daha kolay ve daha eğlenceli hale getirmeyi hedef edinmiş üç girişimciden oluşan Kickstarter projesinin bir özelliği de akıllı olması. Girişimciler, projenin hayata geçebilmesi için belirlenen 15 bin Frangı toplamak üzere. (25 mayıs 2016’da 14,045 Frang bağış toplanmış durumda)

Gelelim alete…

Açabilenler için önemsiz bir durum olabilir yalnız bu kapak açma işinin başlı başına eziyete dönüştüğü anlar vardır. Farklı tasarımlarda kapak açmayı kolaylaştıracak araçlar imal edilse da şimdiye kadar hiç birinin içinde elektronik devre yoktu. Geliştiricileri tarafından BOx ( Bottle Open x) adı verilen bu tasarım hem kapağı tek elle açmanızı hem de açtığınız kapak miktarınca arkadaşlarınızla paylaşım yapabilmenizi sağlıyor. Mobil uygulaması sayesinde açtığınız kapakları sayan, istatistik tutan bu sistem bu yönüyle de taktiri hak ediyor.

box-akilli-kapak-acacagi-1

IOS ve Android platformları için Eylül 2016’da yayınlanması planlanan mobil uygulaması ile üç adımda paylaşım yapılabilecek.

box-akilli-kapak-acacagi-8

Şuanda sadece Facebook Messenger ve Slack üzerinden paylaşım yapabilen uygulamanın geliştirilmesi de uzun ve zor bir süreç olmasa gerek.

box-akilli-kapak-acacagi-3 box-akilli-kapak-acacagi-4

İki ahşap parça, bir paslanmaz çelik, devre kartı ve pil ile oluşan bu araç Wi-Fi ile bağlantı kurarak paylaşım yapmanıza olanak sağlıyor. Bir elinizle şişe açarken diğer elinizle paylaşım yapabilirsiniz. -aceleniz neyse-

box-akilli-kapak-acacagi-5

box-akilli-kapak-acacagi-6

box-akilli-kapak-acacagi-2

Mekanik yönüyle pek de ilgi çekici olmayan bu akıllı açacağın benim için artıları akıllı olması ve kendi pazarını yaratacak olması. Gerek fikir gerekse ürün olarak içecek üreticilerinin bu konuda adımlar atabileceğini ve işi sosyal bir eğlenceye dönüştürebileceğini tahmin ediyorum.

box-akilli-kapak-acacagi-7

Hem ergonomik, hem akıllı hem de yaratıcı. Daha ne olsun. Detayları merak edenler Box – Bottle Open x bağlantısına tıklayabilir.

İlgini Çekebilir

İnternetten nasıl para kazanılamaz?

Herkes nasıl kazanılabileceğini anlatıyor ben biraz tersten gideceğim.

Az bilinen 5 görülesi yer

Dünya genelinde az bilinen ve görülmesi gereken muhteşem yerleri sizin için derledim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.