Anasayfa / Fotoğraf / Az bilinen 5 görülesi yer

Az bilinen 5 görülesi yer

Dünya genelinde az bilinen ve görülmesi gereken muhteşem yerleri sizin için derledim

Az dile getirilen, az bilinen, henüz bakir sayılabilecek bölgeler gün ışığına çıkıyor. Umarım bu doğallıklara zarar getirmezler.

Huacachina / Peru

colun-ortasindaki-sehir-huacachina

Büyük bir çölün ortasında küçük bir şehir düşünün. Etrafında kum tepeleri ile devasa dağlar. Nüfusu sadece 200 kişi olduğu için enerji ve doğal kaynak sıkıntısı çekmeyen bir bölge. Ve bundan dolayı da çok büyük olmayan bir yer. Peru’nun başkentine yaklaşık 5 saat uzaklıkta yer alan ve Ica Province sınırlarındaki bu küçük şehir, çölün içinde bir yaşam alanı yarattığı için çok ilgi çekici görünüyor.

Gizli Plaj / Marieta Adaları – Meksika

hidden-beach

Dünya genelinde “Gizli Cennet” olarak adlandırılan Meksika açıklarında Marieta adasında bulunan bu gizli plaj görenlerin beğenisini kazanıyor. Tamamen doğal olduğu ileri sürülen bu plaj çok sayıda farklı tür kuşa da ev sahipliği yapıyor.

Ayrıca bu alan Meksika hükumeti tarafından milli park alanına çevrilerek zarar verilmesi önlendi. Yalnız bu kumsala geçebilmek için iyi yüzme bilmeniz gerekiyor. Bir tarafı kapalı olan bu plaja tek giriş denizden yapılabiliyor.

Hidden Beach Fotoğrafları (Gizli Plaj) :

Popeye Village / Malta

popeye-koyu-malta

80’lerde Temel Reis filmi çekimleri için inşa edilen bu köy şuan ziyaretçilerini kabul ediyor. Günümüzde ziyaret edenlerin yemek yeyip gezebilecekleri mekanlar mevcut. Aynı zamanda içerisinde oyun alanları da barındırıyor. Film çekimlerinden sonra hiç bozulmayan mimarisi ile insanları büyüleyici bir Temel Reis dünyasına davet eden Popeye köyü Malta’da ziyaretçilerini ağırlıyor.

Setenil de las Bodegas  / İspanya

de-las-bodegas-ispanya

Sierra de Cádiz belediyesinin 19 vilayetinden biri olan Setenil de las Bodegas, 2002 yılındaki seçimlere göre 3043 kişilik nüfusa sahipti. Günümüzde 4 bin beş yüz – 5 bin arasında olduğu tahmin ediliyor. Evlerini kayaların içine yapan yerliler bu sayede sıcaktan ve güneşten etkilenmezler. Doğa ile dip dibe olan bu bölgede yaşam çok keyifli olsa gerek.

Door to Hell (Cehennem Kapısı) – Türkmenistan

cehennem-kapisi

1971’de bir göçük ile açığa çıkan metan gazını bertaraf etmek için olay yerine giden jeologlar bölgeyi ateşe verdi. Ve tam 45 yıldır yanmaya devam ediyor.

69 Metre çapında 30 metre derinliğinde olan bu krater sönmek bilmeyen ateşi ile büyük ilgi görüyor. Bölge son 5 yılda 50 bin turist çekmiştir.

İlgini Çekebilir

İnternetten nasıl para kazanılamaz?

Herkes nasıl kazanılabileceğini anlatıyor ben biraz tersten gideceğim.

İlk Görüşte İstanbul

23 yıldır görmediğim yeni bir şehre gitme fırsatım doğdu, ben de gidip gördüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.