Anasayfa / SEO / Black Hat Seo Nedir ? – Zararlı mıdır ?

Black Hat Seo Nedir ? – Zararlı mıdır ?

Black hat seo… Kolaya kaçmak isteyen webmaster ve seocuların kullandıkları yöntemlerden biri.Peki iyi mi kötü mü bu black şeysi ?
Kısaca, program destekli seo çalışması,
“Black Hat Seo” türkçeye çevirebilirsem kıt ingilizcem ile : siyah şapkalı seo, yani karanlık şeyler bunlar.

Ülkemizde henüz yaygınlaşmamakla birlikte birkaç uyanık arkadaşın yabancı sitelerden çektikleri programlar ve dokümanlarla Türkiye’de de baş gösteren bu teknik ileride birçok kişinin ya da web sitesinin canını yakacak gibi.
Black hat seo yöntemi işin kolayına kaçmak isteyen webmaster-seocuların buldukları bir yöntemdir arkadaşlar.Yöntem dahilinde ücretli programlar kullanılır.(genelde cracklenir)Ve bu programlar ile sitelere hit göndermek,farklı sitelerden üyelikler açmak,üyeliklerden yazılar paylaşmak,twitter facebook gibi sosyal ağlarda takipçi yığılması yapmak gibi işlere yarar.

Black işte ne beklersiniz yararı olur mu ? Google bu yaptıkları olayları mutlaka anlayacak ve gereken cezayı verecektir.Ki, günümüzde sitelerin bir iki ay parlayıp sonra dibe çakılmalarının sebebidir bu black hat seo.

BlackhatBiraz daha açacak olursak dakikalar içinde binlerce bloga,yüzlerce ziyaretçi defterine ve wiki sitesine tanıtım göndermeye yarayan bu programlar crackli olduğu için çoğunlukla virüslüdür.Ve ‘seocu’ beyler anlamaz bunu.onlara para tatlı gelir :)

Eee google anlar program destekli çalışmanızı ve sizi filtreye atar çıkamazsınız da Allah muhafaza.Dikkat edin kendinize ve sitelerinize.

İlgini Çekebilir

İnternetten nasıl para kazanılamaz?

Herkes nasıl kazanılabileceğini anlatıyor ben biraz tersten gideceğim.

Az bilinen 5 görülesi yer

Dünya genelinde az bilinen ve görülmesi gereken muhteşem yerleri sizin için derledim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.