Anasayfa / Yazılarım / Bu muydu erkeklik ? İnsanlık ?

Bu muydu erkeklik ? İnsanlık ?

Özgecan, Münevver, reşit dahi olmayan küçük kızlar hatta erkek evlatlar…

Bunların tamamı ve dahası lanet olsun ki nüfusunun %99 unun müslüman olduğu bir ülkede tecavüze tacize uğradı.Birçoğu cezasız kaldı.Kızın rızası var dendi.Diğeri hapiste intihar etti ayağına kurtarıldı.

Son olaydır bana bu yazıyı yazmaya teşvik eden şey.

Yirmi yaşında gencecik kız.Suçu o dolmuşa binmek ve o kansız o.çocuğuyla aynı alanı paylaşmak.Ardından yapılan itiraflarla hanımlarımızın kardeşlerimizin o otobüslerde dolmuşlarda son kişi olmaktan korktuklarını açıklamaları, evde yalnız olmadığını düşündürmek için kapıya gelen paket servisçinin yanında boş eve “abi paketin geldi” diye seslenmeleri,  alakasız ama bırakın mini etekliyi türbanlı kızlarımıza dahi laf atıp ahlaksız cümleler kullanılması ve birçok şey vatandaşlarımız tarafından dile getirildi.

Olayın üzerinden günler geçmesine rağmen T.C. Hükumetinden tatmin edici tek bir açıklamamanın gelmemesi de tepkileri artıran diğer bir unsur.Bir gecede nice köklü yasaları alt üst eden meclisin bu tip kansızlıklar için bir adım atamamış olması çok garip değil mi ?

Hani 4-5 çocuk yapacaktık ? Hani her çocuğa ödenek sağlanacaktı ? Lan biz daha elimizdekileri koruyamıyoruz üç evlat fazla olsa o aile nasıl yetişecek canına kanına ? Hangi birini düşünecek ? Hangisini tacizden koruyacak hangi birini akşam 7’den sonra dışarı çıkma diye tembihleyecek ?

Biz var olan Özgecan’a sahip çıkabildik mi ki dört çocuk yapıp hepsini bu kirli sokaklara salalım ?

Gün boyunca birçok kez toplu taşıma aracı kullanıyorum ve ister istemez insanları gözlemliyorum.Kızı yaşındaki çocukları baştan aşağı “hayvan” gibi süzen herifler mi ararsınız? erkek arkadaşıyla gezenlere öküzün trene baktığı gibi bakan köşebaşı piçleri mi ararsınız yani yok yok sokaklarda.Ve bu benim gördüğüm alanlar orta ve lüks kesim.Siz düşünün artık arka sokaklarda bu insanlar ne çekiyor…

Hani günahtı ? Hani Müslümandık ? Hani din kardeşiydik ?

Özgecan’ın annesinin de dile getirdiği gibi bugün radyoda şu cümleyi duydum ya artık biz yaşamayalım…
Genç kız annesi olan bir hanımefendi dedi ki, – ben kızıma “eğer böyle bir şeyle karşılaşırsan hiçbir şeyin senin canından daha kıymetli olduğunu unutma ve direnme” diye hatırlattım dedi.
Aynı cümleyi Özgecan’ın annesi de keşke ile başlayarak serfetmişti.

Eğer insanlara bunu dahi söyletebiliyorsanız unutmayın ki burada da ahirette de.

Yakanızdayız…

İlgini Çekebilir

Alanya’da Çok Sıcak 5 Gün…

İş-güç, ev ve diğer kimi konuların yorması sebebiyle Kurban Bayramını tatilde geçirelim dedik. Çalıştığım şirket …

Aliexpress Kabak Tadı Vermeye Başladı!

Üç yıl önce keşfettiğim site Aliexpress, artık eskisi kadar cazip gelmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.