Anasayfa / Güvenlik / Çalışanların Yüzde 20’si İhanete Hazır!

Çalışanların Yüzde 20’si İhanete Hazır!

Araştırmalara göre her beş çalışandan biri şirket verilerini dışarıya satmaya hazır!

İşveren ve yöneticilerce ciddi baskı ve yıldırma yükü altına giren çalışanların bu harekette bulunması kimi zaman mümkün olabiliyor. Dünya genelinde benimsenmiş ve süregelen dikey hiyerarşi ile gün geçtikçe şirket içi “ihanet” sayıları artıyor.

Çalışanların kurumlarına karşı bağımlılıklarının gitgide azaldığı günümüzde her beş çalışandan birinin para karşılığı hackerlara sahip olduğu verileri satabileceği ortaya kondu.

SailPoint’in toplam bin katılımcıyla yaptığı ankette “Şirket bilgilerine erişebildiğiniz şifreleri üçüncü şahıslara para karşılığı satar mıydınız?” sorusunu sordu. Yanıtlara göre büyük şirketler başta olmak üzere her beş elemandan biri ilk fırsatta verileri dışarı aktarma eğiliminde. Bu durum teknoloji departmanı yöneticileri için endişe verici.

Araştırma sonucunda yaklaşık “ihanet” oranı yüzde 20. Buna göre ABD’de yüzde 27 oranında bir bağımlılık eksiği söz konusu. Buna en yakın yüzde 20 ile Almanya.

Şirketler için büyük önem arz eden bu teknolojik verilerin dışarıya çıkartılması için 55 dolar bile yetebiliyorken ortalama rakam 82 bin dolar civarında.

İlgini Çekebilir

İnternetten nasıl para kazanılamaz?

Herkes nasıl kazanılabileceğini anlatıyor ben biraz tersten gideceğim.

Az bilinen 5 görülesi yer

Dünya genelinde az bilinen ve görülmesi gereken muhteşem yerleri sizin için derledim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.