Anasayfa / Yazılarım / Dar alanda ‘sosyal’ çekişmeler.

Dar alanda ‘sosyal’ çekişmeler.

Günümüzün neredeyse yarısını mobil yada bilgisayarlar üzerinden sosyal yaşama adadığımızı düşünürsek biz bir hayli önemsiyoruz bu sosyal medyayı.Hani şu kimsenin umrunda olmayan ve sadece takıldığımız sosyal medya.
Bundan 3-4 yıl önce bizim için sosyal medya yalnızca ‘facebook’ varken bugün birçok site hizmetimize sunulmuş durumda.Ya da tam tersi biz onların hizmetindeyiz..

Ojeli twitter paylaşımları,kedicikli instagram çılgınlığı falan derken facebook’u kimse iplemez oldu artık.Bir kenarda duruyor ama bakalım ne zaman miyadını sonlandıracak. Ki bence bu biraz zor çünkü ortada büyük yatırımlar var ve facebook bu paraları çöpe atmamak adına sürekli kendini geliştirme çabasında.Benim takip edebildiğim kadarıyla instagram’ı bünyesine katan facebook son olarakta ‘hashtag’ saçmalığına adım attı.

Bu hashtag’lar ile alakalı gönderileri daha rahat bulabiliyoruz başka bir işe yaradığını görmedim daha.

 

Diğer yandan twitter’in hala gözle görülür reklamlar almaması da düşündürücü.Bu nasıl bir sermayeymiş ki hala tükenmek bilmedi..
Biliyoruz ki facebook’ta böyleydi ve günümüzdeki durumu görüyoruz her yerde bir uygulama,grup sayfa tıklatılmaya çalışılıyor.

Umarım ki twitter’inde sonu bu olmaz.

Hasan Dilsiz

İlgini Çekebilir

İnternetten nasıl para kazanılamaz?

Herkes nasıl kazanılabileceğini anlatıyor ben biraz tersten gideceğim.

Az bilinen 5 görülesi yer

Dünya genelinde az bilinen ve görülmesi gereken muhteşem yerleri sizin için derledim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.