Anasayfa / Haberler / GTA 5 yenilikleri – Çıkış tarihi ve tüm özellikleriyle…

GTA 5 yenilikleri – Çıkış tarihi ve tüm özellikleriyle…

Oyun severlerin merakla bekledikleri GTA Five, (gta 5)’in yayınlanmasına sayılı günler kaldı. Tüm dünyada oyun severler tarafından ilk günden beri oldukça beğenilen oyun, ilk serisinde yakaladığı başarıyı sürdürmekte kararlı. 

Birçoğumuzun GTA kısaltmasıyla tanıdığı Grand Theft Auto, 5. versiyonuyla çok yakında karşımızda olacak.Buyrun ayrıntılar;

Gta 5 ya da GTA V, 17 eylül 2013 tarihinde playstation ve xbox 360 için çıkışı yapılacak ama, Pc kullanıcıları için bir açıklama yapmazken tahminlerce 2014 yılında da Pc versiyonunu raflarda görüleceği sanılıyor. Gta 5 günümüz şartlarında Los Santos şehrinde geçerken, Oyunun senaryosunun yaklaşık olarak bin sayfa kadar olacağı sanılıyor. Five sürümünde Radar/mini harita, sağlık, çelik yelek ve özel yetenekler bulunmakta. GTA Five’ı gözetleyen gözlem ekibinin eksik bulduğu bir konu ise radar, radarın gta’nın bu son ve 2013 yapımında olmasına rağmen eksik kaldığını savunurken aynı zaman da bir çok sorunla karşılaştığını öne sürüyorlar. Öte yandan şarjör,para göstergesi ve polis aranma göstergeleri tamamıyla gta 4 ile aynı durumda. Diğer bir oyunun en önemli durumu olan sağlık durumunuz azaldığı anda alacağınız iyileştirmelerde canınızı %50 gibi yarı yarıya sizleri kurtarıyor.  Öte yandan canınız ölecek duruma kadar indiğinde ise ekranınızda çeşitli animasyonlar ve karartılar oluşacak. GTA Five oyunu bünyesinde; Hollywood, porno endüstrisi şirketi, marijuana uyuşturucu kaçakçılığı, göçmenlik bürosu, evsizlik, iflas etmiş hükümet gibi Los Angeles temalarını da ele almış ve oyuna yerleştirmiş durumda.
gta-5Oyun bir çok ülkede 17 eylülde çıkacak olsa da, Japonya’da 10 Ekim tarihine raflara düşecek.
Diğer yandan GTA 5 iki diskten oluştuğu gibi bir disk oyun kurulumu için, diğer disk ise oyunu çalıştırmak için kullanılacak. Oyun tam anlamıyla bilinmese de tahinime göre 16 gb gibi bir alana kurulu olacak. Oyun grafiklerinin diğer sürümlerine göre daha iyi olduğu gta 5, playerına kattığı özelliklerle de beğeni toplayacak gibi duruyor. Bu Özellikler; motor sürüş esnasında kafasına kask olması, sürüş esnasında motora kapanma ve daha gerçekçi bir kontrol sistemi ile tamamlanmış durumda.
Söylediğim gibi bir çok yenilik eklenmiş durumda.
Bir diğer avantajı ise oyunun görevlerinin zorluk seviyesinin daha orta dereceye indirilmesi olurken, Oyun içerisindeki görsel yer ve mekanların daha profesyonel bir ekip tarafından tasarlandığını da anlayabiliyoruz.

İlgini Çekebilir

İnternetten nasıl para kazanılamaz?

Herkes nasıl kazanılabileceğini anlatıyor ben biraz tersten gideceğim.

Az bilinen 5 görülesi yer

Dünya genelinde az bilinen ve görülmesi gereken muhteşem yerleri sizin için derledim

2 yorum

  1. işte bunu bekliyordum ya 17 eylülü dört gözle bekliyorum direk alacağım oyunu teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.