Anasayfa / Yazı-Yorum / HTR2B Dönüşüm Nasıl Bir Film?

HTR2B Dönüşüm Nasıl Bir Film?

2012 yapımı yerli yapım Korku-Gerilim filmi olan HTR2B Dönüşüm…

HTR2B-afisGenel itibariyle Yerli yapım Korku-Gerilim filmleri benim ilgimi çekmiştir. Bir Semum olsun, 3 Harfliler: Marid olsun beni gayet etkileyen ve zevk veren filmlerdi. Ama bu HTR2B Dönüşüm filmi kadar hiçbiri  su gibi akıp geçmemişti. Film tam tadında 90-95 dk falandı. Fazla kalabalık ve yüksek bütçeli olmayan bir kadro ile güzel işler başaran bir film. Bir solukta izledim ve müthiş gerildim.(buradan sonraki kısım spoiler içerir)

Konusuna gelecek olursak,

İntroda “filmdeki bir kısım olaylar hayal ürünüdür” gibi bir uyarı yer alıyordu. Bunun Türkçemizdeki karşılığı “büyük kısmı gerçek, bir kısmı ise hayal ürünü” manasındadır. Ki umarım öyle değildir çünkü yaşananlar hiç iyi şeyler değildi.

Kaliteli bir dağ evinde verilen aile yemeğine kardeşler katılmaktadır. Bu davete icabet eden kardeşler ve eşleri ile birlikte evde 6 kişi ve görevliler yer almaktadır. Bu esnada “denekler” evde bulunanlara saldırmaya başlayacaklardır.

Genel manada fantastik ögelerin yer almadığı filmde tek dikkatimi çeken deneklerin zor ölmesi ve insana göre fazla kuvvetli olmalarıydı. Kalan kısımlar gayet akla yatkın şeylerdi.

Evin dışarı ile tüm iletişim ve ulaşım yollarının kesilmesiyle filmdeki can alıcı nokta yakalandı ve klasik sahneler meydana gelmeye başladı.Kırılan kapılar, bağrışmalar ve tabiki “kim bunlar” soruları…
Olaylar ve paralelinde gerilim ilerleyen süreçte artarak devam edecektir.

Sonunda güzel bir ters köşe ile senaryonun son dakikada dahi profesyonelliğini hissederek bitiriyoruz.

 

İlgini Çekebilir

İnternetten nasıl para kazanılamaz?

Herkes nasıl kazanılabileceğini anlatıyor ben biraz tersten gideceğim.

İlk Görüşte İstanbul

23 yıldır görmediğim yeni bir şehre gitme fırsatım doğdu, ben de gidip gördüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.