Anasayfa / Yazı-Yorum / Şikayetçiyim / İnkılap Kitabevi ile imtihanım

İnkılap Kitabevi ile imtihanım

Enpara’nın kampanyası üzerine ihtiyacım olan birkaç kitap beğenip sepete atmam ile başladı süreç.

Enpara‘nın anlaşmalı olduğu İnkılap Kitabevi internet sitesinde Enpara kullanıcılarına yüzde elli indirim var. Ben de bu kampanyadan yararlanarak ihtiyacım olan kitapları sepete attım.

Ödemeyi geçip sipariş sürecini tamamladıktan beklemeye koyuldum. Bir gün geçti iki gün geçti ürünler halen kargolanmadı. Sonra siteyi biraz kurcaladım, bu internet sitesi stok tutmayıp sipariş geldiğinde temin ederek satış yapıyormuş. Ve ürünü temin etmeleri tam 5 gün sürdü. Pazartesi verdiğim sipariş, cumartesi günü “kargolandı” olarak düzenlendi.

Yalnız bir sorun var ki, bana kargo takip numarası gönderilmedi. Şirketi arayıp kodu istedim bana ‘kargolama cumartesiye denk geldiği için kod elimize ulaşmadı geldiğinde size mail ile ileteceğiz’ dendi.

Ben sorun çıkarmayıp yine tamam dedim beklemeye başladım. Pazartesi oldu salı oldu çarşamba geldi hala ne kod var ne ürünler. Kargo şirketinden isim soyisim ve diğer bilgilerimle gönderi kodunu edindim.

Sorguladığımda ürün hâlâ çıkış şubesindeydi. Yani süreç başlamamıştı bile. Bu ilgisiz, iş bilmez İnkılap Kitabevini aradım. İlk telefonu açtılar, kargonun yola çıkmadığını benden öğrendiler. Tamam biz bi bakalım deyip kapattılar. O gün akşama kadar telefonlarıma cevap alamadım. Benim dürtmemle konuya vakıf olan iş bilmez bu çalışanlar tam 9 gün sonra ürünü kargoladılar. Ve 10. gün kitaplar elime ulaştı. Gelen ürünler sadece kese kağıdı ile sarılmıştı. Ne balonlu naylan ne de bir koruma poşeti vardı. Kitaplar ezik ulaştı elime.

inkılap-Kitabevi-ile-imtihanım-kargo

Sonuç olarak, İnkılap Kitabevinden alışveriş yapılmayacağını tecrübe etmiş oldum. Benim Çin’den aldığım ürünler de 10 günde elime ulaşıyordu zaten.

İnkılap-Kitabevi-ile-imtihanım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.