Anasayfa / Güvenlik / Kaçak-warez tema kullanmanın riskleri

Kaçak-warez tema kullanmanın riskleri

Yakın zamana kadar bende kullanıyordum ki artık gördüğünüz gibi kurulu tema ücretsiz.

Kacak-warez-tema-kullanmanin-riskleri2WordPress üzerinden gideceğim,yakın vakte kadar bende kaçak wordpress temaları kullanıyordum.İnternetten indiriyorsunuz görünürde orjinal dosyalarından hiçbir eksiği yok.Eklentilerine kadar tastamam iniyor tema.Fakat ak koyun kara koyun sonradan ortaya çıkıyor.

Geçen yıl üç farklı siteye indirdiğim null temaları kurdum.Düzenlemeleri türkçeleştirmeleri yapmak inanın bir ay sürdü.Tam sistem oturdu tıkır tıkır işliyor derken altı ay bile sürmeden siteler tek tek patlamaya başladı.
Sayfalar boş beyaz görünüyordu.FTP üzerinden kontrol ettiğimde kaynak kodlar mevcut fakat bu browser’e yansımıyordu.Temayı kaldırıp null düzenlenmemiş temayı atınca çalışıyordu.Neyse bundan vazgeçtim site iyi kötü default temalarla varlığını sürdürdü.
Bu olaydan iki-üç hafta sonra aynı temayı kurduğum başka bir wordpress sistem aynı şekilde çöktü.Ayların emeği boşa gitti.Temaya göre planladığımız veriler okunmaz hale geldi vs.Sonuçta ona da ücretsiz tema kurmak durumunda kaldım.

Son olarak, geçen yıl kurumsal bir siteye kurmuş olduğum internetten inme olan tema dosyalarının serverdaki diğer sitelere saldırı yaptığı uyarısını aldık.
Normal şartlarda hosting firmasının hesabı kapatma hakkı var.Fakat bizimki kapatmadı ve dosyaları silmemize müsade  etti.Şuan o kurumsal siteye premium tema satın aldım.Bir şekilde aştık sorunları fakat bu zaman zarfında olan saatlerce gecelerce harcanan emeğe oldu.
Ayrıca bana yasal olarak etki etmese de biraz araştırırsanız yasal yollardan başı ağrıyanları da görmek mümkün.

Premium Tema Nasıl Alınır ?

Premium, adı üstünde normal temalardan daha özel, ayrıcalıklı tema…
Premium temalar profesyonel ekiplerce görsel ve altyapısal olarak uzmanca hazırlanmış çalışmalardır.
Bu temaların bazıları kısmi sürelerde ücretsiz olarak dağıtılabilmekle beraber genel anlamda ücretle satılmaktadır.Ülkemizde ortalama fiyatı 100 TL iken yurt dışı kaynaklı sitelerde 40-60$ gibi ücretlendirme uygulanmakta.

Neden Premium Tema ?
Çünkü premium temalarda açık çıkma olasılığı neredeyse sıfırdır.Sürekli güncellendiği için hatalar giderilir ve sık sık yeni özellikler eklenir.Bu sayede hiç eskimez.Siz ücretini bir kere ödersiniz ömür boyu kullanırsınız.Genel itibariyle premium temalarda Türkçe dil desteği mevcuttur.Yani Türkçeleştirme derdinden de kurtulmuş olursunuz.
Ülkemizde ve yurt dışında premium tema kodlayan birçok hizmet mevcut.Bunların geneli müşteri desteği sağlamakta.

İlgini Çekebilir

İnternetten nasıl para kazanılamaz?

Herkes nasıl kazanılabileceğini anlatıyor ben biraz tersten gideceğim.

Az bilinen 5 görülesi yer

Dünya genelinde az bilinen ve görülmesi gereken muhteşem yerleri sizin için derledim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.