Anasayfa / Grafik Tasarım / Rusya’da Güvenli Selfie Kampanyası

Rusya’da Güvenli Selfie Kampanyası

The Guardian’ın haberine göre yılda 100den fazla kişinin selfie çekimi sırasında yaralanması veya ölmesi sonucunda Rusya İçişleri Bakanlığı başlattığı kampanya ile kazaların önüne geçmeyi planlıyor.

The Guardian’da yer alan haberde;

Geçtiğimiz yıl 100’den fazla yaralanma ve ölüm durumunun meydana geldiği Rusya’da yetkililer bir dizi önlem almaya başladı. Rusya İçişleri Bakanlığı, halka ulaştırdığı broşür ve videolar ile durumun ciddiyetini anlatmaya çalışıyor.

“İyi bir selfie hayatınıza mâl olabilir”, “bir silah bir de selfie öldürür” gibi iddialı sloganlarla başlatılan kampanyada insanlar güvenli selfie çekmeye çağırıldı.

Mayıs ayında Moskova’da yaşayan 21 yaşındaki bir kadın elinde silah varken selfie çekmeye çalışırken kendini vurarak yaralanmıştı.
Ocak ayında ise pimi çekilmiş bir el bombasıyla selfie çekmeye çalışan iki genç bombanın patlaması sonucu ölmüştü.
Yine Mayıs ayında bir demiryolu köprüsüne çıkan genç selfie çekerken elektrik tellerine teması sonucu hayatını kaybetmişti.

Bu gibi incir çekirdeğini doldurmayacak sebepler yüzünden can kayıplarının yaşandığı ülkede başlatılan kampanya umarım işe yarar.

Rus polisinin yürüttüğü bu kampanya Grafik Tasarımı açısından incelendiğinde amacına uygun, net ve gerekli uyarıyı ileten nitelikte.

 

rusya_selfie_kampanyasi (7) rusya_selfie_kampanyasi (8) rusya_selfie_kampanyasi (9) rusya_selfie_kampanyasi (10) rusya_selfie_kampanyasi (11) rusya_selfie_kampanyasi (12) rusya_selfie_kampanyasi (13) rusya_selfie_kampanyasi (14) rusya_selfie_kampanyasi (1)

Kaynak: Guardian

İlgini Çekebilir

İnternetten nasıl para kazanılamaz?

Herkes nasıl kazanılabileceğini anlatıyor ben biraz tersten gideceğim.

Az bilinen 5 görülesi yer

Dünya genelinde az bilinen ve görülmesi gereken muhteşem yerleri sizin için derledim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.