Anasayfa / Yazılarım / Saçmalığın Filmini Yapmışlar – Şeytan-ı Racim 2: İfrit

Saçmalığın Filmini Yapmışlar – Şeytan-ı Racim 2: İfrit

Yerli-yabancı birçok korku filmini izlemişimdir. Bugün izlediğimi keşke izlemeseydim diyorum.

seytani-racim-2Şeytan-ı Racim Filmi‘nin devamı Şeytan’ı Racim : İfrit filmini izledim biraz önce. -film hakkında bilgi içerir (spoiler) –

Yerli-yabancı genelde tüm korku filmlerinin çıkış noktası olan manevi şeylerin musallatı ve bu süreç ile mücadelelerdir. Beni yerli yapımlar daha fazla etkiler yalnız bu film hariç.

Maddi konuların beni ilgilendirmediğini belirterek başlamak istiyorum ki, bir film üç kişi ile dönmez kardeşim. Çok iyi örnekleri vardır, tek mekan ya da sınırlı oyuncu ile başarılı filmlerin. Ama sizinki resmen rezillik olmuş.

seuŞeytan-ı Racim 2 filminde bir kıza küçüklüğünden itibaren musallat olan manevi varlıklar konu edilmiş ama filme başlıyoruz karanlık filmi bitiriyoruz karanlık. Yahu karanlıkla milleti korkutamazsınız. Aksine, insanların uykusu gelir. Çünkü filmde gerilim adına hiçbir şey yok! Filmin üçte ikilik kısmı belirsiz fısıltılı arkaplan sesleri ve karanlıkla geçiyor. Bu durum insanların filme odaklanmasını engelliyor.

Bu fısıltılar konusu da büyük sıkıntı. İnsanları senaryosu ile gerilim duygusuna eriştiremeyen filmler bu ses efektlerine başvuruyor.

He birde şu mürekkep efektiyle gizemli silüetler çizme işini de abartmamak gerekli. Her üç sahnenin ikisinde kızın yüzünde siyah karartılar insanın canını sıkacak düzeye geliyor.

Geleyim filmin akışına,

Genel korku filmlerinde olduğu gibi bir hoca efendiye götürülen mağdur, dualar okuyan bir hocaefendi ve aynı odada bulunan mağdurun yakınları…

Buraya kadar normal de… O hoca biraz hocaya benzemez mi kardeşim? Adamın birini koymuşlar rolüne hiç yakışmamış. seytani-racim-2_2

Filmde gereğinden fazla gizem oluşturulmaya çalışılmış belli ki. Bu da insana sıkıntı veriyor. Çok kasmışlar yani.

Sonra filmin başından sonuna kadar el ele gezen karakterlerimiz bir binaya giriyor ve filmin 45 dakikası burada onların bağırışlarını izlemekle geçiyor.  Filmin sonu geldiğinde “bu hikaye böyle mi oynatılır, güzelim konuyu rezil etmişsiniz” diyorsunuz. Çünkü sonu olayları bağlıyor. Tabi sona kadar dayanabilirseniz.

Özetle, ilk film ile kalite bakımından koskoca bir uçurum olan, hiç akıcı olmayan, sonundaki küçük detayla sonuca bağlayan izlemesek de olacak bir film.

İlgini Çekebilir

İnternetten nasıl para kazanılamaz?

Herkes nasıl kazanılabileceğini anlatıyor ben biraz tersten gideceğim.

Az bilinen 5 görülesi yer

Dünya genelinde az bilinen ve görülmesi gereken muhteşem yerleri sizin için derledim

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.