Anasayfa / Teknoloji / Samsung Mağduriyetim – Samsung Pişmanlıktır!

Samsung Mağduriyetim – Samsung Pişmanlıktır!

Başlıca rakibi Iphone’a göre ucuz ucuz ve sık telefon modelleri üretmesiyle bilinen marka Samsung, son güncellemesiyle canımı çok sıktı!

Ucuz etin yahnisi her zaman yavan oluyor. Samsung’un sözde “akıllı” telefonlarına ilk sahip olduğum günden beri yaşadığım başlıca sıkıntılar vardı. Bunların başında gereksiz kilitlenmeler, ısınmalar, batarya bitmeden telefonun kendini kapatması, ekranın donması ve aklıma gelmeyen can sıkıcı birçok sorun geliyordu.

Samsung’un yeni sayılabilecek modellerinden J7 telefonuna sahibim. Telefon giriş seviyesi ulamında (kategorisinde), birçok ihtiyacı sözde karşılayabilen bir model. Klasik galaxy kasasına sahip falan. Telefonun tek güncel ve işe yarar özelliği meşhur 4G’yi desteklemesi. 1 Nisanda ülkemizde devreye giren 4G teknolojisinin bizim Galaxy J7 modeline gelmesi 9 günü buldu ve daha bugün güncellemesi yapıldı. -daha doğrusu kafasına göre yaptı!-

Gece telefonu her zamanki gibi kablosuz bağlantısını kapatmadan sessize aldım uyudum. Sabah telefonu elime aldığımda cihaz kendi kendine format atmıştı ve benden dil seçmemi istiyordu.

Bilgileri girdim telefon arayüzüne ulaştım ve lafta “dev” teknoloji şirketi Samsung’un bu işte sıçtığını anladım.

4G güncellemesi nedeniyle benim telefona tertemiz bir format atılmış, telefonda ne var ne yok silinmiş. Galeri, uygulamalar, şifreler, kişilerim… Kısacası telefon çırılçıplak kalmış. Tüm düzenim bozuldu telefondan da soğudum zaten.

Çağrı merkezini aradığımda “Osman” isminde bir görevli “4 buçuk ge” güncellemesi olduğunu ve format atılmasının normal olduğunu iletti. O anda sinirlerim boşaldı zaten.

Lan ben sizden 4G mi istedim? Benim telefonuma format atmak için benden onay aldınız mı? Benim kişisel ve ticari verilerim sizin hiç mi şeyinizde değil? Bir işiniz de düzgün olsun zaten lanet güncellemeleri zamanında veremiyorsunuz telefonlara. Bir bok yediniz bari arkasında durun adam gibi açıklamasını yapın. Ne demek format atılması normal?

Dandik dundik plastiklerle yaptığınız telefonları ucuz ucuz millete dağıtıp google ayağına milletin verilerini yürütmeyi biliyorsunuz, saçma sapan arayüzler ile ram belleğin anasına tecavüzden kaçınmıyorsunuz, güncelleme desen bi habersiniz… Hiç bir şey yapmıyorsunuz ben kime-neye veriyorum o kadar parayı? Bu saatten sonra samsung alınır mı?

Twitter’dan ulaşmaya çalıştığımda:

samsung-destek-turkiye

Verdikleri bağlantıdan destek alanını bulmak ölüm. Zar zor buldun. Doldurmamı istedikleri formda çok fazla özel bilgi olduğu için doldurmadım. Doldursam da “giren şemsiyenin açılacağını zannetmiyorum”. o yüzden buradan üzerine gitmeye gerek yok.

Bundan sonra neler yapacağım;

  1. Kimsenin benim verilerimi benden habersiz silemeyeceğini düşünüyorum. Telefonu açabilmek için kabul ettirdikleri sözleşmeyi inceleyeceğim. Muhalif bir durum yoksa ilk istikamet Tüketici Mahkemesi. Şikayetçi olacağım. Daha önceki kazandığım davalara bir yenisini ekleyeceğim.
  2. Samsung’un çokta umrunda olmasa da sadık müşteriyi kaybetti. Bundan sonra gerekirse iki kat paramı veririm, Iphone alırım. Güncellemelerim zamanında gelir. Google’ın verilerimi kullanmasına engel olurum. Telefonum durup dururken kapanmaz, kendini formatlamaz. Dışarıya kapalı bir sistem her ne kadar kötü yansıtıldıysa da şuan için en gerekli olan şey gizlilik ve katı kurallara sahip sistemlerdir.

İlgini Çekebilir

İnternetten nasıl para kazanılamaz?

Herkes nasıl kazanılabileceğini anlatıyor ben biraz tersten gideceğim.

Az bilinen 5 görülesi yer

Dünya genelinde az bilinen ve görülmesi gereken muhteşem yerleri sizin için derledim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.