Anasayfa / Teknoloji / Tablet mi Masaüstü mü ?

Tablet mi Masaüstü mü ?

Artık 4-5 yaşındaki çocukların bile elinde görmeye alıştığım tablet bilgisayarlar performansı ve şıklığı ile fazlasıyla rağbet görüyor.ibm-pcPerformans şıklık dedik de bir o kadarda işlevsel bu meretler hani.2 Gb ram var sonuçta.Yapamayacağınız işlem sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor.Bunun dışında herşey parmaklarınızın ucunda.Wi-fi nin yanında 3G desteği de sağlayan tabletler sayesinde istediğiniz yerden internete bağlanıyorsunuz falan filan.

IDC’nin yaptığı bir araştırmaya göre son yıllarda masaüstü bilgisayar satışlarında önemli bir düşüş göze çarparken herkesin bilindiği gibi tablet bilgisayarlar önemli bir aşama kaydetti.
İşi rakamlara vuracak olursak; 2011’de dünya genelinde 359 milyon civarı bir satış yapılmış ve bu sayı 2013 yılında yaklaşık %10 – %20 gibi rakamlara tekabül ediyor.
apple-ipad-mini-prGelişmekte olan ülkelerden Çin’de de bu düşüş göze çarparken Dell ve Hp tablet olayından fazlasıyla etkilenmiş gibi..
Peki bu kadar düşüş var neden fiyatlar hala aynı ?Biraz araştırma yaptığımızda aslında PC fiyatlarının pahalı olmadığını 600-700 $ civarında seyrettiğini göreceksiniz.Amaaa.Ülkemizde dolar kuru 2 TL’nin üzerinde olduğu için 700 dolarlık bir makine ülkemizde %18 kdv katıldığında 2000 TL ye kadar çıkabiliyor.

Neyse elinizdekinin kıymetini bilin piyasa fena.

İlgini Çekebilir

İnternetten nasıl para kazanılamaz?

Herkes nasıl kazanılabileceğini anlatıyor ben biraz tersten gideceğim.

Az bilinen 5 görülesi yer

Dünya genelinde az bilinen ve görülmesi gereken muhteşem yerleri sizin için derledim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.